İADE KOŞULLARI

Sipariş verdiğiniz ürünlerin kalitesi ve memnuniyetiniz bizim önceliğimizdir. Ancak, herhangi bir nedenle satın aldığınız ürünlerden memnun kalmamanız durumunda iade ve cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

İade Süreci:

 1. İade talebinizi bize bildirin: Ürünü iade etmek istediğinizde, en kısa sürede bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. MNG Kargo Home Turko müşteri kodu  ile ürünü ücretsiz iade edebilirsiniz. İade talebinizi şu iletişim bilgilerinden bize iletebilirsiniz: info.hometurko@gmail.com
 2. İade Süresi: Ürün teslim alındıktan sonra 7 gün içerisinde ücret iadesi talebi ile geri gönderebilirsiniz.
 3. **Not:  İade işlemi sonrası hesaplanan sepet tutarınız 250 TL altına düştüğü takdirde ( müşteride kalan ürünlerin sepet tutarı ) ;  " 250 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava " kampanya kurgusu bozulacağından iade edilecek tutar üzerinden kargo ücreti düşülerek hesaplama yapılır.
 4. İade işlemi: İade talebinizin onaylanması durumunda, size iade işlemi hakkında gerekli bilgileri sağlayacağız. İade edeceğiniz ürünü orijinal ambalajıyla birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 5. İade şartları: İade işlemi için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir:
  • Ürünün orijinal ambalajı ve etiketleri hasar görmemiş olmalıdır.
  • Ürün kullanılmamış, yıpranmamış veya herhangi bir şekilde değiştirilmemiş olmalıdır.
  • İade onayı ve iade işlemi: İade edilen ürününüzü aldıktan sonra, iade talebinizi kontrol edeceğiz. Ürünün durumuna ve iade şartlarını karşılayıp karşılamadığına bağlı olarak iade işlemini onaylayacağız. İade işlemi onaylandığında,
  • Ürün Ücretinin İadesi: İade ücretiniz; iadeniz tarafımıza ulaşıp, onaylandığında 7 iş günü içerisinde gerçekleşir. (Genellikle bankalara bağlı olarak 2-3 gün içerisinde yapılmaktadır.)
  • Ürün Değişimi:  Home Turko üzerinden satın aldığınız ürünlerde kusur bulunması durumunda sadece aynı ürün ile değişim yapılmaktadır. Farklı bir ürün talepleriniz halinde iade talebi oluşturabilirsiniz.

İade Kargo Ücreti: İade edilecek ürünleri MNG Kargo ile yollayabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo tarafından herhangi bir iade ürün gönderim bedeli alınmamaktadır.

Farklı Kargo İle Gönderim: İade için yaptığınız gönderilerde, MNG Kargo haricindeki bir kargo firmasını tercih ederseniz, ödemeyi sizin yapmanız gerekecektir. Ayrıca farklı kargo firmalarıyla yolladığınız alıcı ödemeli kargolarınız kabul edilmemektedir.

Bayimiz Olmak İster Misiniz ?